Często jeżdżąc ulicami spotykamy piękne, drogie samochody. Zastanawiamy się wtedy skąd ludzie biorą kasę na takie cuda. Przecież średnia krajowa pensja wynosi około 4,5 tys. zł brutto, więc nie są to takie kokosy aby pozwolić sobie na zakup drogiego samochodu. Ponadto osoby żyjące przeciętnie zazwyczaj mają kredyty na mieszkanie, niewielkie oszczędności, zatem poświęcenie tak dużych kwot jakie kosztują drogie samochody byłoby trochę nieracjonalne.

Poza tym trzeba się liczyć z tym, że utrzymanie takiego auta też nie należy do tanich. Oprócz ubezpieczenia, które będzie kosztowało kilka tysięcy, nie można zapomnieć, że elementy eksploatacyjne takie jak klocki i tarcze hamulcowe, opony i wiele podobnych rzeczy również będzie kosztowało krocie. Tak więc nie jest to jednorazowy wydatek, ale inwestycja ciągła, która nie przyniesie zysku, a co więcej będzie traciła na wartości. Bo jak wiadomo z każdym kolejnym rokiem nowe auto traci na wartości, a po kilku latach jest już wartę jedynie połowę tego co trzeba na nie wydać na początku. Co więc zrobić aby mieć takie auto, ale czerpać jeszcze inne korzyści oprócz satysfakcji z podróżowania?

Leasing świetnym sposobem na spełnienie marzeń o nowym samochodzie

keys
Szczególnie atrakcyjną opcją dla osób prowadzących działalność gospodarczą jest wzięcie samochodu w leasing. Sposób ten polega na tym, że auto jest tak jakby wynajmowane, dzierżawione, wypożyczane na określony czas z późniejszą możliwością wykupu. Na początku jest wymagana opłata wstępna a następnie opłacane są raty leasingowe. W zależności od tego jaką opłatę wstępną wniesiemy i jaką kwotę wykupu ustalimy takie będą raty. Można więc dostosować raty do swoich potrzeb. Dla osób pracujących na własny rachunek jest to świetna opcja na pozyskanie dodatkowych kosztów miesięcznych, a co za tym idzie zmniejszenie kwoty podatku jaki trzeba odprowadzić do fiskusa. Ponadto unikają oni innych dodatkowych kosztów wynikających z faktu posiadania samochodu. Za wszelkie naprawy, wymianę opon, ubezpieczenie odpowiada bowiem leasingodawca. Wiadomo, że takie koszty nie należą do małych, także jest to duże odciążenie dla budżetu firmy. Co więcej na koniec można takie auto wykupić w atrakcyjnej cenie. Jest to duży plus, bo mamy pewność, że auto było odpowiednio serwisowane, wszystkie naprawy robione na bieżąco.

Gdzie znaleźć firmę leasingową?

drive
Wiele salonów samochodowych w swojej ofercie ma do dyspozycji klientów atrakcyjne warunki leasingu. Warto porównać jednak oferty każdego z nich, bowiem może uda gdzieś się znaleźć jeszcze lepszą opcję finansowania. Oczywiście Internet również jest ogromną bazą firm, które oferują takie usługi. Tam znajdziemy również adresy stron internetowych tych firm, gdzie będziemy mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą, lub poprzez formularz kontaktowy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Ponadto na portalach z opiniami można znaleźć uwagi innych osób współpracujących z danymi firmami i ewentualnie ustrzec się przed problemami. Warto zapoznać się z ofertą leasing Bytom.